Григор Димитров България 6 4 6
Николас Хари Чили ПОБЕДИТЕЛ 2 6 7
Времетраене [мин]: 125
Коментар на срещата

15:10 часа. Димитров и Хари започват подготовка за срещата от третия кръг на турнира в Барселона. През последните минути над Барселона валя слаб дъжд, но срещата се очертава да започне съвсем скоро.

Начало: 15:16 часа

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Неприятно начало на мачз за Григор Димитров. Българинът поведе с 30:0, но след това загуби следващите 4 точки, с което и подаването си.

1:1 Пробивът е върнат светкавично. След страхотен минаващ удар Димитров си осигури аванс 40:15, след което Хари "помогна" с непредизвикана грешка.

2:1 Григор Димитров печели подаването си на 30 и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата. Българинът приключи гейма с два последователни аса.

2:2 Убедителен Хари спечели подаването си на 15 и изравнява резултата в сет номер едно.

3:2 Димитров спечели на 30 подаването си преди втората пауза в срещата.

4:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът изигра няколко отлични точки и стигна до преднина 40:30, след което търпеливо дочака грешка на Хари.

5:2 Браво на Димитров. Българинът затвърди пробива с гейм на 0 и след паузата Хари ще сервира за оставане в сета.

6:2 Нов пробив за Димитров, който е с цената на сет. При 30:40 Хари допусна двойна грешка в най-неподходящия за него момент. Българинът е в серия от 4 последователни гейма.

0:1 Подобно на първия сет, вторият също започна с пробив на сметката на Николас Хари, с който чилиецът спира серията на Димитров.

0:2 Този път Хари успя да затвърди пробива и повежда с 2:0 гейма в сет номер две.

1:2 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и спира серията на Хари. Предстои първа пауза в сета, след която на сервис ще застане чилиецът.

1:3 Равностоен гейм, в който Димитров успя да стигне до равенство, но последните две точки бяха спечелени от Хари.

2:3 Димитров взе подаването си в гейм, в който отново имаше равенство. Предстои втора пауза в сета, а след нея ще сервира Хари, който е с пробив преднина.

2:4 Димитров имаше преднина 30:15, но Хари отговори със серия от 3 последователни точки, в това число и ас, и взе подаването си.

3:4 Гейм на 15 на сметкатата на Димитров, който ще търси пробив след паузата, когато на сервис застане Хари.

3:5 Димитров стигна до точка за пробив и влезна в разиграване, което за съжаление беше спечелено от Хари, който впоследствие взе и гейма. Българинът ще сервира за оставане във втората част.

4:5 Димитров отрази 4 сетбола, три от които последователни и сета продължава. След пауза Хари ще сервира за вкарването на мача в трети решаващ сет.

4:6 Николас Хари спечели подаването си и си заслужи сета. Изходът на двубоя ще бъде определен след финален трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров обърна гейма от 15:30 и открива сметката си във финалния сет на мача.

1:1 Хари спечели подаването си изравнява резултата.

2:1 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров преди първата пауза в сета.

2:2 Ново изравняване на резултата след безупречен гейм за Хари.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров преди втората пауза в сета, след която Хари ще сервира за изравняне на резултата.

За съжаление над Барселона заваля отново и двубоят е временно спрян (16:44 часа).

17:39 часа. Играта е подновена.

3:3 След дългата пауза, продължила близо час, Николас Хари спечели подаването си и изравни резултата в сета.

4:3 Бъзр гейм на 15 на сметката на Димитров.

4:4 Гейм на 15 за Хари.

5:4 Още един бърз гейм в полза на сервиращия. След кратка пауза Хари ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Отново никакъв шанс за посрещащия. Хари взе подаването си на 15.

6:5 Много труден гейм за Димитров, който водеше с 40:0, но се стигна до равенство, след което българинът успя да се наложи и да си гарантира поне тайбрек в сета.

6:6 Тайбрек ще определи победителя в срещата.

6:7 (2) Николас Хари се наложи със 7:2 точки в тайбрека и се класира за четвъртфиналите в Барселона.