Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Бърз гейм на 15 на Димитров, който открива резултата в сета.

1:1 Вавринка също взе подаването си и изравнява резултата в двубоя.

2:1 Втори пореден гейм на 15 на сметката на Димитров, който се оттегля за почивка с крехка преднина в резултата.

2:2 Вавринка нямаше проблеми и подобно на Григор взе гейма си 15 и отново изравни резултата.

3:2 Втората пауза в мача идва без пробиви за когото и да било. Григор е с гейм напред, но след паузата Вавринка ще сервира за изравняване на резултата.

3:3 Поредно изравняване на резултата след безпроблемен гейм за сервиращия.

4:3 Спокойна и уверена игра на Димитров, който спечели така важния седми гейм на 15.

4:4 Вавринка печели подаването и ... поредно изравняване на резултата.

5:4 Гейм на 15 за Димитров.

5:5 Надлъгването продължава. Вавринка изравни резултата.

6:5 Гейм на 0 за Димитров, който спечели последното си подаване в сета. След паузата Вавринка ще сервира за вкарване на сета в тайбрек.

7:5 Пробив за Димитров. Българинът стигна до сетбол при и в ключовия момент Вавринка допусна грешка от форхенд, изпращайки топката в аут. Сетът приключи в полза на Димитров. Сетболът беше и първа точка за пробив от началото на мача.

1:0 Трети пореден гейм на сметката на Григор Димитров, който взе подаването си на 30 и откри резултата във втората част.

1:1 Григор Димитров получи точка за пробив, но в този момент Вавринка осъществи отлична атака и предотврати опасността, спирайки серията на българина.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои първа пауза в сета.

2:2 Отговорът на швейцареца е гейм на 0 и изравняване на резултата.

2:3 Пробив за Вавринка. Изключително оспорван гейм, в който швейцарецът пропусна 3 точки за брейк, но при четвъртата се възползва от двойна грешка на Димитров и взе гейма.

2:4 Пробивът е затвърден с гейм на 0 на сметката на Вавринка.

3:4 Димитров спечели подаването си и прекъсва серията на Вавринка. Швейцарецът обаче продължава да бъде с пробив преднина.

3:5 Григор Димитров имаше две последователни точки за връщане на пробива. За съжаление обаче Вавринка се измъкна и успя да вземе подаването си, като по този начин се доближи само на гейм от крайния успех в сета.

4:5 Сравнително бърз гейм за Димитров, който се доближава на игра до Вавринка, но след паузата швейцарецът ще сервира за сет номер две.

4:6 Гейм и сет за Вавринка.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров открива резултата в сета с гейм на 30 на сметката си.

1:1 Вавринка отговаря с гейм на 0.

1:2 За съжаление Вавринка прави пробив, при това на 0, и вече държи развитието на двубоя в ръцете си.

1:3 Трети пореден гейм на 0 за Вавринка, който е в серия от 12 последователни точки на сметката си.

1:4 Втори пробив за Вавринка, с който швейцарецът, до голямс степен, предрешава всичко в сета и мача.

1:5 Гейм на 0 за Вавринка, който вече е само на 4 точки от място във втория кръг в Синсинати.

2:5 Гейм на 15 за Димитров, с който българинът спира серията на Вавринка. След паузата швейцарецът ще сервира за успеха в мача.

3:5 Невероятно, но факт. Вавринка пропусна два последователни мачбола и загуби подаването си, в което имаше преднина 40:15. Срещата продължава, но швейцарецът продължава да е с пробив преднина.

4:5 Трети пореден гейм на сметката на Димитров, който се доближава само на 4 точки от изравняване на резултата. След паузата Вавринка за втори път ще сервира за крайния успех в срещата.

5:5 Четвърти пореден гейм на сметката на Димитров, който се връща в мача. Българинът е под пара, а от другата страна на мрежата Вавринка "помага" с доста грешки.

5:6 Брутален гейм, който завърши с брутален бекхенд-уинър по правата от страна на Вавринка. След паузата швейцарецът за трети път ще сервира за крайния успех.

6:6 Още един брутален гейм, този път на сметката на Димитров. Мачът ще бъде решен в тайбрек. Какъв мач само!!!

6:7 (4) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - СТАН ВАВРИНКА. ШВЕЙЦАРЕЦЪТ ЗАПИСА 5-А ПОСЛЕДОВАТЕЛНА ПОБЕДА НАД ГРИГОР ДИМИТРОВ.