Александър Бублик Казахстан ПОБЕДИТЕЛ 5 7 7
Времетраене [мин]: 150
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало за Гришо, който взе гейма си на 0 и откри резултата в мача.

2:0 Пробив за Григор Димитров, който се възползва от двете двойни грешки, които направи опонента му и повежда в резултата с брейк аванс.

3:0 Отново бърз гейм за българина, който вече има 3 гейма на сметката си преди първата пауза в мача.

3:1 Бублик взе подаването си и открива сметката си в мача.

3:2 Бублик връща пробива след колеблив гейм на Димитров. Авансът на българина бързо изчезна.

3:3 С ас по диагонала Бублик изравнява резултата в първия сет.

4:3 Григор Димитров списа серията на съперника и повежда с 4;3 гейма. Българинът взе подаването си на нула.

5:5 Без проблеми, Бублик изравнява резултата след гейм на 30 в своя полза.

5:4 Димитров взе подаването си на 30 и след паузата Бублик ще сервира за оставане в сета.

5:5 Изравняване на резултата.

6:5 Димитров си осигури минимум тайбрек, след като взе гейма си на 15. Предстои последна пауза в сета, след която ще сервира Бублик в търсене на изравняване на резултата.

7:5 Гейм и първи сет за Димитров. Българинът поведе с 40:15, но Бублик отговори с два аса и изравни резултата. Последва нов сетбол за Димитров, при който Бублик допусна непредизвикана грешка и сдаде гейма и сета. Любопитен е фактът, че това е трети последователен сет, който Димитров печели със 7:5 гейма.

1:0 Димитров отрази точка за пробив и откри резултата във втората част.

1:1 Бублик спира серията на Димитров и взе подаването си на старта на втората част.

2:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров, българинът се оттегля на почивка с преднина в резултата.

2:2 Бублик взе подаването си на 30 и изравни резултата в сета.

3:2 Никакви проблеми за Димитров, който взе гейма на 0 и отново излиза напред в резултата преди втората пауза в сета.

3:3 Гейм на 15 на сметката на Бублик.

4:3 Димитров обърна гейма от 15:30 и с няколко отлични сервиса си заслужи така важния седми гейм в сета.

4:4 Бърз гейм за Бублик и резулгтатът отново е изравнен.

5:4 Бублик ще сервира за оставане в турнира след паузата.

5:5 Отново никакъв шанс за Димитров на посрещане. След двойна грешка, Бублик спечели по категоричен начин следващите 4 разигравания.

6:5 След последната пауза в сета Бублик ще сервира отново за оставане в мача и турнира.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сета.

6:7 (9) Бублик отрази два мачбола на свой сервис и успя да измъкне тайбрека на втория сет. Срещата влиза в пълния си формат.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Александър Бублик):

0:1 Гейм на 0 за Бублик на старта на финалната трета част на мача.

0:2 Димитров допусна пробив. При 30:30 българинът направи две последователни грешки в близост до мрежата и сдаде подаването си.

0:3 Бублик затвърди пробива с гейм на 30 и вече контролира изцяло събитията на корта.

1:3 Димитров спечели първо подаване и гейм в третия сет.

1:4 Светкавичен гейм за Бублик, който вече е само на две игри от място в полуфиналите.

2:4 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:4 Григор Димитров върна пробива, за което помогна и Бублик, който допусна две последователни двойни грешки в рамките на гейма.

4:4 Димитров изравнява резултата във финалния сет.

4:5 Сервисът на Бублик отново се завърна и той взе подаването си на 30. Предстои пауза, след която Димитров ще сервира за оставане в мача и турнира.

5:5 Много труден гейм за Димитров, в който българинът отрази и мачбол. Сетът и мачът продължават.

5:6 Бублик си гарантира минимум тайбрек и в третия сет. Предстои последна пауза, след която Димитров ще има последен сервис гейм.

6:6 Тайбрек ще реши съдбата на този мач, след като Димитров взе на 0 подаването си.

6:7 (3) Бублик е на полуфинал след успех и във втория тайбрек.