Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 7

1:0 Българинът взима подаването си убедително и открива резултата в мача.

1:1 Димитров пропусна две възможности за пробив и резултатът е изравнен.

2:1 Убедителен гейм на 15 за българина преди първата пауза в мача.

2:2 Гейм на 0 за Манрино.

3:2 Гейм на 15 за Димитров.

4:2 Пробив за Григор Димитров след 25 минути игра. Българинът първоначално поведе с 40:15, но Манарино изравни. Стигна се до нов брейк-бол, при който французинът направи двойна грешка и сдаде подаването си.

4:3 След поредица от грешки от бекхенд, пробивът е върнат. За съжаление Димитров не успя да затвърди преднината от предходния гейм.

4:4 Бърз гейм за Манарино и резултатът е изравнен.

5:4 Най-сетне бърз гейм за Димитров, след паузата Манарино ще сервира за оставане в сета.

5:5 Манарино изравнява резултата след гейм на 30 на сметката си.

6:5 Димитров стигна поне до тайбрек в първия сет. След паузата Манарино ще сервира отново за оставане в сета.

6:6 Гейм на 0 за Манарино. Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (8) Димитров пропусна сетбол и загуби първата част след час и 7 минути игра.

(сервис за Адриан Манарино):

0:1 Гейм на 0 на сметката на Манарино в началото на втория сет.

1:1 Гейм за Димитров, който обърна играта от 15:30 и изравнява резултата в сета.

2:1 Невероятен гейм, в който Димитров стига до пробив и излиза напред в резултата за първи път в сета.

3:1 Пробивът е затвърден.

4:1 Втори пробив за Димитров, който се доближава максимално близо до успех във втория сет.

5:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

5:2 Манарино отговаря с гейм на 0. След почивката Димитров ще сервира за изравняване на сетовете.

6:2 Гейм и втори сет за Димитров. Българинът взе подаването си на 15 и вкара мача във финален трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:
(Сервис за Адриан Манарино):

0:1 Гейм на 0 на старта на финалния сет за Манарино.

1:1 Димитров обърна гейма от 0:30 и изравни резултата.

2:1 Пробив на 0 на сметката на Григор Димитров, който спечели последните 8 разигравания в сета, след като беше загубил първите 6.

3:1 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

4:1 Втори пробив за Григор Димитров, с който българинът прави огромна крачка към място на четвъртфиналите.

4:2 Манарино връща един от двата пробива след много слаб гейм на Димитров.

4:3 Втори последователен гейм за Манарино. Добрата новина е, че българинът продължава да е с пробив преднина във финалния сет на срещата.

4:4 Не е за вярване, Манарино връща и втория пробив и изравнява резултата във финалния сет.

4:5 Четвърти последователен гейм на сметката на Манарино и след паузата Димитров ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Мега драма. Димитров отрази два последователни мачбола при 15:40 и успя да изравни резултата. Мачът продължава.

5:6 Манарино си осигури минимум тайбрек, след като взе убедително подаването си на 15 преди последната пауза в мача.

6:6 Тайбрек ще определи победителя в мача.

7:6 (2) ГРИГОР ДИМИТРОВ СЛЕЗНА КАТО ПОБЕДИТЕЛ ОТ ВЛАКЧЕТО НА УЖАСИТЕ И Е НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ.