Шампионът Зверев тръгна с лека победа

09-08-2018 08:59 | Николай Драганов

Актуалният носител на трофея от Rogers Cup Александър Зверев започна с победа тазгодишното си участие си в "Мастърс" надпреварата в Торонто.

Германецът се наложи с 6:4, 6:4 над квалификанта Брадли Клан за 1 час и 16 минути на корта, записвайки своята 42-ра победа през сезона.

Саша загуби едва 13 точки в десетте свои сервис гейма, не се изправи пред точки за пробив, като на свой ред осъществи по един такъв в двата сета.

Шампионът завърши мача с 16 уинъра и 15 непредизвикани грешки, докато Клан наниза 17 уинъра, но също така 24 грешки.

В трети кръг световният №3 ще се изправи срещу квалификанта Данийл Медведев, отстранил драматично в три сета представителят на домакините Фелис Оже-Алиасим - 3:6, 6:4, 7:6(4).