Първата загуба е факт! Мъри приземи световния №1 (ВИДЕО)



02-03-2012 16:40

Световният №1 Новак Джокович допусна първа загуба за годината. Тя дойде на полуфиналите на турнира в Дубай (АТР 500) и бе нанесена от Анди Мъри. Шотландецът се наложи с 6:2, 7:5 след час и 20 минути игра, като по то този начин уби надеждите на сърбина за 4-та поредна титла в турнира.

Резултатът в срещата днес дойде напълно закономерно с оглед показаното от двамата. Мъри демонстрира перфектна защита и почти нямаше топка, до която да не достигне. В комбинация с това британецът сервира отлично, с което допълнително усложни задачата пред световния №1.

На другия полюс бе играта на Джокович. Доста необичайни грешки, както от бекхенд, така и от форхенд оставиха трайна следа в представянето на сърбина. Ноле приключи серията си от 18 поредни победи в ОАЕ и няма да може да догони засега рекордьора Роджър Федерер, който има 4 титли.

Победата е 7-а за Мъри срещу действащ водач в световната ранглиста. Той има 3 успеха над Рафаел Надал и по 2 срещу Джокович и Роджър Федерер.

Двубоят започна на много високо ниво, като в първите геймове двамата лесно взимаха подаванията си. Така беше до шестия гейм, в който Мъри навакса пасив от 30:0 и първи проби. Любопитното е, че до този гейм световният №4 не беше спечелил нито една точка при сервис на Джокович.

както можеше да се очаква, отговорът на сърбина бе светкавичен. Още в ответния гейм Ноле стигна до преднина 40:15, което означаваше 2 точки за връщане на пробива. Мъри обаче пласира по отличен начин няколко начални удари и в крайна сметка взе подаването си, повеждайки с 5:2.

Това сякаш бе и повтарният момент в сета, защото в следващия гейм Джокович тотално загуби желание за борба. Мъри набързо стигна до 0:40, след което затвори сета с 6:2 за точно 30 минути игра.

Силната серия на шотландеца продължи и в началото на втория сет, когато след брилянтна защита Мъри направи нов пробив, повеждайки с 3:0. Това означаваше и 7 поредни гейми в актива на Мъри.

От тук нататък мачът тръгна гейм за гейм, като така се стигна до 5:3, когато със сервис на своя страна британецът можеше да подпечата победата си. Да, ама не. В последния момент, както не рядко се случва, Джокович върна пробива и изправи на крака публиката, която искаше двубоят да продължи.

И когато тайбрекът изглеждаше неизбежен, Мъри направи пробив в последния възможен момент, с който сложи край на хегемонията на Джокович в Дубай.

Титлата в Дубай е първата, която Джокович не успя да защити. Следващата седмица стартира турнира в Индиън Уелс („Мастърс 1000”), където сърбинът отново има да брани първо място.

Финалът Мъри - Роджър Федерер е в събота от 17,00 часа българско време.

Дойде ли краят на дългото чакане за Мъри?

 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Зоран Миленкович (03-03-2012 12:20)
Да,не може винаги да се побеждава но съм сигурен че Ноле ще направи изводите от този мач.Мачовете с играчите от топ 4 не могат да се спечелят само с името,а трябва и допълнителна мотивация и хъс. Точно това липсваше на Ноле.
Нищо,всяко зло за добро и както се казва-човек когато губи не знае колко печели.
Много по-важни са мастърси в САЩ и Ноле се пази за тях.Умен е той и много добре знае какво трябва да прави. Успех майсторе!
Martin Chaushev (02-03-2012 19:47)
Честито на Мъри и на феновете му. Шотландеца изигра един много солиден двубой (за разлика от предишните му срещи през тази седмица), не даваше много възможности на Джокович, което пък изнерви сърбина и доведе до срив в играта му.
Джокович определено не показа истинското си лице през тази седмица, но няма и как винаги да печели, загубите са част от живота и трябва да се приемат с високо вдигната глава.
Мисля, че Ноле ще си направи изводите от този мач и ще се опита да бъде по-агресивен в следващите си срещи. Именно това според мен му липсваше от началото на тази седмица - агресията и хъса за победа не бяха на обичайното ниво и това доведе до тази загуба. Естествено основната заслуга си е на Анди и той трябва да бъде поздравен за това, което демонстрира през днешния ден smiley
Крум Божиков (02-03-2012 17:21)
Е да, не показа добра игра тази седмица, но и Мъри не започна силно. А пък и когато си толкова близо до върха имаш много по-голяма мотивация, докато за разлика от Мъри Новак е на върха в момента и е една идея по-малко мотивиран(не че не е хич де) smiley
Искрен (02-03-2012 17:12)
На мен Джокович въобще не ми изглеждаше готов през целия турнир. С 1 седмица тренировки в Монте Карло няма как да стане...
Крум Божиков (02-03-2012 17:08)
Дам, мача между другото много напомни на снощния между Вердаско и Алмагро, в който смятаният(условно) за аутсайдер Вердаско игра перфектно спечели първия сет, сервираше за мача, допусна пробив, но все пак победи 2-0. Ето такива мачове трябва да има на толкова високо ниво, не само рутинни победи на фаворитите. Разбира се и в двата случая ставаше дума за фаворити само на хартия де. Както и да е, още няколко победи преди Уимбълдън над играчи от топ 3 и Мъри ще успее да се събере според мен дори за едно наистина впечатляващо представяне в турнирите от ГШ и Олимпиадата. Иначе не мисля че грешките на Джокович в мача бяха поради липса на концентрация. Просто когато си номер едно напрежението е по-голямо, а и срещу такава игра, дори да си психически много устойчив, ако не вкараш някой и друг впечатляващ уинър ръката ти неминуемо трепва.
Krasimir Kamenov (02-03-2012 16:53)
Bravo na Mury. Misleh 4e niama da izdurji na naprejenieto sled probiva koito mu napravi Nole pri 5-3 vuv 2 set i negov servis.Sled tazi pobeda ve4e mojem da budem sigurni ,4e sezona 6te e naistina osporvan. 4akat ni stra6ni ma4ove. Dano i Fed da natisne o6te gazta.
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ