Мария Кириленко застава на пътя на Шарапова в Индиан Уелс

14-03-2012 05:42 | Николай Драгиев

Повече от интересен двубой ще видят феновете на тениса в четвъртфиналите на силния турнир в Индиан Уелс. На корта една срещу друга ще излязат Мария Шарапова и Мария Кириленко, които са любимки особено на мъжката половина от публиката.

По-лесно до този мач стигна Шарапова, която победи Роберта Винчи с 6:2, 6:1 за 73 минути игра.

"Тя е сред състезателките с нетрадиционни удари, обича да излиза на мрежата. Не й позволих да разгърне своя стил," обясни Шарапова как е стигнала до успеха.

Поставената под номер 2 в турнира Шарапова в момента се бори за втора титла в Индиан Уелс след 2006.

След мача си с Винчи, Шарапова бе попитана и дали е прочела популярната книга на Джордж Оруел "1984", която тя бе споделила че чете. Шарапова определи изданието като "депресиращо" и допълни на шега: "В продължение на няколко седмици имах чувството, че някой постоянно ме следи и записва какво съм казала."

В спор за полуфинал Шарапова ще играе с Мария Кириленко, която победи с 6:1, 5:7, 6:2 Надя Петрова.

Любопитното е, че Кириленко водеше 6:1, 5:1 и въпреки това загуби втория сет. Все пак тя се събра и спечели убедително третата част с 6:2.

До момента Кириленко и Шарапова са си разменили по 2 победи, но най-важният от тях е спечелен от Кириленко на Australian Open.