Каратанчева сгази румънка с 6:0, 6:0 на старта в Монреал

07-08-2012 21:58 | Станко Димов

Сесил Каратанчева продължава с впечатляващото си представяне на силния турнир за жени в Монреал  - „Роджърс Къп”. След като записа 3 победи в квалификациите, без да загуби сет, софиянката започна с успех и в основната схема.

Този успех бе по-впечатляващ дори и от победите в квалификациите, тъй като Сесил сгази с 6:0, 6:0 румънката Сорана Кърстя.

Във втори кръг в Монреал Каратанчева ще се изправи срещу 16-ата в схемата Луцие Шафаржова (Чехия).

Иначе двубоят днес продължи само 43 минути, в които Сесил тотално доминираше на корта, както говори и крайният резултат. В цялата среща състезаващата се за Казахстан българка допусна едва една точка за пробив, която дойде при 6:0, 5:0 след двойна грешка.

Каратанчева обаче не позволи на Кърстя да запише дори един гейм и бързо поправи нещата.

За успеха си днес Каратанчева ще спечели 70 точка за ранглистата, като при нова победа точките ще станат 125. Освен това Сесил има натрупани и 30 точки за успешното минаване през квалификациите.

До момента Каратанчева и Шафаржова не са играли двубой на ниво WTA. При нова победа в трети кръг по всяка вероятност софиянката ще срещне шампионката от US Open Саманта Стосър, която е в тази част на схемата.