Ришар Гаске с втора титла от началото на сезона

10-02-2013 16:58 | Станко Димов

Ришар Гаске стана първият състезател, който печели две титли от началото на сезона в ATP World Tour.

Поставеният под №3 в основната схема се наложи с 6:2, 6:3 над Беноа Пер във финала на турнира Open Sud de France в Монпелие. Двубоят продължи едва 69 минути, а благодарение на победата Гаске записа най-добрия старт в кариерата си – 14 успеха и 1 загуба от началото на 2013-а.

Гаске, който миналия месец спечели и турнира в Катар (на финала победи Давиденко), вече има 9 титли и 10 загубени финала. Той получи чек за €74 000, а освен това добави 250 точки за ранглистата, която ще бъде обновена в понеделник.

За Беноа Пер пък това беше втори финал в кариерата, в който младият французин регистрира втора загуба. Пер все пак получи утешителен чек за €39 000, както и 150 точки за класацията.

Гаске започна отлично двубоя, като проби подаването на съперника в първия и седмия гейм. В същото време световният №10 демонстрира отлична игра, като загуби едва 2 точки при свой начален удар. Напълно логично след едва 23 минути игра Гаске взе първата част с 6:2.

Във втория сет двамата си размениха 3 последователни пробива. В крайна сметка обаче при 5:3 Гаске получи шанс да затвори мача и не почака за втора покана.