Надал с титла и отново във върхова форма (видео)

02-01-2010 17:20 | Станко Димов

Рафаел Надал спечели първа титла за годината, след като победи с 2:0 сета Робин Сьодерлинг във финала на демонстративния турнир в Абу Даби. Испанецът се наложи трудно със 7-6 (3), 7-5 и си гарантира наградата от $250 000. По този начин Надал взе частичен реванш за двете поредни загуби, които понесе от шведа през миналата година- на "Ролан Гарос" и в Лондон.

Мачът между Надал и Сьодерлинг започна изключително равностойно, като в първите 10 гейма и двамата взимаха без проблеми подаванията си. Първият шанс за пробив се откри пред Рафа Надал в 11-ия гейм. При резултат 5:5 и 15:40, бившият номер 1 на два пъти пропусна да направи решителна крачка към успех в сета. В крайна сметка благодарение на отлично пласирани начални удари, Сьодерлинг спаси подаването си. В ответния гейм ролите на корта се размениха. Сьодерлинг профука 2 сетбола и осигури на Рафа тайбрек. В него испанецът бе безупречен и се наложи със 7-3 точки.

Надал започна с видимо самочувствие втория сет и превърна в истинско мъчение за своя съперник всеки гейм. Въпреки това Сьодерлинг съумяваше да предотврати пробив в първите си 2 серивис-гейма. При третото си подаване обаче шведът не издържа и допусна първия пробив в мача и Надал поведе с 4:2 гейма. Пробивът обаче бе моментално върнат, с което се запази и интригата в мача. В 10-ия гейм, при резултат 5:4 Надал можеше да сложи точка на спора, но пропусна 3 мачбола при сервис на Сьодерлинг. При следващото подаване на шведа картината се повтори - Надал получи нова доза точки за пробив, но този път не сгреши.

Spain's Rafael Nadal plays a shot against Sweden's Robin Soderling at the Capitala World Tennis Championship in Abu Dhabi January 2, 2010.