Радванска на полуфинал в Станфорд (резултати и програма)

27-07-2013 09:10 | Станко Димов

Поставената под №1 в основната схема Агниешка Радванска се класира за полуфинал на турнира в Станфорд, след като се наложи със 7:6 (2), 3:6, 6:3 над надеждата на домакините Варвара Лепченко.

Полякинята, която в предишния кръг записа двусетов успех срещу Франческа Скиавоне, имаше своите трудни моменти в двубоя. Световната №4 далеч не убеди с представянето си в първия сет, който в крайна сметка спечели след тайбрек.

През втората част родената в Ташкент Лепченко се възползва от единствената си точка за пробив, което се оказа напълно достатъчно да изравни резултат – 6:3. В решителния трети сет играта вървеше гейм за гейм, но Радванска проби за 5:3, след което успешно сервира за мача.

Полякинята, която преследва своята трета титла от началото на сезона, ще се изправи срещу друга представителка на САЩ в следващия кръг. Това е Джейми Хемптън, която надви с 6:4, 6:3 Вера Душевина. Залогът в този двубой ще бъде място на финал.

Другата от сестрите Радванска – Урсула, напусна турнира на фаза четвъртфинал. Полякинята претърпя загуба в два сета от Доминика Цибулкова. На полуфиналите Цибулкова ще спори със Сорана Кърстя.