28-03-2014 04:29

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на "Мастърс 1000" в Маями. Световният номер 1 надигра след два часа и половина битка Милош Раонич с 4:6, 6:2, 6:4 в полуфиналите.

Любопитното е, че именно този турнир е един от малкото липсващи в колекцията на испанеца. Той има три загубени финали - през 2005, 2008 и 2011-а. За Раонич добрата новина е, че отново се завръща в топ 10 за първи път от август 2013-а.

Първият сет от днешната битка в Маями се разви особено любопитно. Надал пропусна три шанса да пробие подаването на съперника си, а при 5:4 в полза на Раонич, направи двойна грешка при сетбол!

Така в петия си мач срещу Надал Раонич най-после успя да спечели сет. Нещо повече той дори не бе печелил повече от 5 гейма в тези сблъсъци. Интересен факт е, че Раонич няма победа над играч от топ 5 освен Анди Мъри и е загубил всичките си 11 мача срещу тях.

Това обаче бе всичко, на което Раонич бе способен като изненада. Надал бързо дръпна с 4:0 във втората част и впоследствие приключи за 6:2.

В третия сет Надал загуби едва четири точки на свой сервис и се възползва от един пробив, за да довърши битката, която го отведе на общо шести полуфинал в Маями.

Следващият опонент на Матадора ще бъде Томаш Бердих. Чехът се наложи с 6:4, 7:6(3) над Александър Долгополов. Дотук Рафа води на Бердих със 17:3 в преките им битки и е в серия от 16 поредни победи.