Бердих нокаутира Багдатис - 6:0, 6:1

06-01-2010 15:40 | Станко Димов

Томаш Бердих разби Маркос Багдатис във втория кръг на турнира в Бризбейн като му даде само 1 гейм - 6:0, 6:1. Развоят на мача може да се определи като много изненадващ, тъй като Багдатис имаше само 1 загуба в последните си 13 мача и по свои думи се намира в отлична форма.

Нищо подобно обаче не видяха зрителите в Бризбейн. Кипърският талант имаше невероятни проблеми със своя сервис и може би е имал някакъв физически проблем, за да вкара малко над 30% първи сервис в мача. В първия сет той загуби с 0:6, взимайки едва 8 точки.

През втората част имаше малко повече "интрига", изразена в 1 спечелен гейм от Багдатис. Най-забавното в случая е, че вчера Багдатис се изцепи пред журналистите в Австралия, че има намерение да спечели някой от турнирите от Големия шлем в най-скоро време.

Следващият съперник на Томаш Бердих е Томас Белучи от Бразилия. При нова победа най-вероятно, чехът ще срещне Анди Родик на полуфинал.