Матадора оцеля в тричасов трилър на старта в Рим (видео)

15-05-2014 00:45

Световният номер 1 Рафаел Надал имаше нужда от 3 часа и 18 минути, за да спечели първия си двубой от "Мастърс 1000" турнир в Рим. Той надигра Жил Симон със 7:6(1), 6:7(4), 6:2 и се класира за трети кръг.

В първия сет Надал на два пъти не успя на свой сервис да приключи в своя полза при 5:4 и 6:5. Стигна се до тайбрек, в който той все пак спечели за общо 71 минути.

Втората част отново бе решена в тайбрек. Любопитното е, че преди това Надал имаше мачбол при 6:5, но не успя да го реализира. Симон се възползва и спечели дългия гейм със 7:4 точки. Интересен факт е, че в целия двубой и двамата тенисисти са пробягали по над 4 км според статистика на АТР - 4412 метра за Надал и 4373 за Симон.

ВПЕЧАТЛЯВАЩО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ФРАНЦУЗИНА!

Надал проби още в първия гейм на третия сет и въпреки някои проблеми след това довърши започнатото с 6:2. Дотук Рафа има седем титли във Вечния град и 41 победи от общо 43 срещи.

В трети кръг Надал предстои да срещне Михаил Южни. Испанецът води с 10:4 в преките им битки. Последният успех на руснакът датира от 2008-а и от тогава той не е печелил сет срещу Рафа. Срещата е предвидена за около 17,00 часа в четвъртък.