Грозданов с втора титла в кариерата

23-05-2010 14:17 | Станко Димов

Тихомир Грозданов спечели титлата на фючърса с награден фонд $10,000 "Пълдин Къп", провел се на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив. На финала третата ракета на България се наложи с 6-4 6-3 над шампиона от миналата седмица във Варна Хавиер Марти (Испания).

По пътя към титлата 23-годишният Грозданов отстрани Ивайло Трайков в среща от първи кръг. Последваха три много тежки мача срещу поставените под номера 1, 4 и 5, в които Грозданов изоставаше със сет пасив, но намираше начин да стигне до обрат, а на финала пое инициативата още от самото начало и след малко повече от час игра спечели втория в кариерата си международен турнир за мъже с награден фонд $10,000.

Първият и до този момент единствен успех на Тихомир Грозданов бе през 2008 г. на фючърса в Стара Загора, където на финала победи Ивайло Трайков със 7-5 1-0 и отказване съперника му.

Грозданов получи купата от Георги Титюков, заместник-кмет по спорта и младежките дейности в Пловдив. Освен трофея Тихомир спечели $1,300 от наградния фонд и 18 точки за световната ранглиста, които ще го изкачат с около 100 места до приблизително 620-та позиция.