Шарапова с летящ старт на "Ролан Гарос"

25-05-2010 21:58 | Станко Димов

Рускинята Мария Шарапова започна по отличен начин Откритото първенство по тенис на Франция. В мач от I кръг, бившата номер едно в света се наложи над сънародничката си Ксения Первак с 6-3, 6-2.

Мачът между двете продължи точно 80 минути, а "Хубавата Маша" показа характерната за себе си агресива игра.

Определено 110-ата в света Первак не е мерило за възможностите на Шарапова, но все пак тя показа добра форма и предвижване на корта. Двубоят не започна по най-добрия начин за Шарапова, която след като допусна ранен пробив изоставаше в резултата с 1-3 гейма.

Маша обаче се активизира и спечели следващите 5 гейма, затваряйки сета в своя полза. След подновяването на играта Шарапова не допусна изненади и след 6-2 продължава напред.

В следващия кръг на "Ролан Гарос" Шарапова ще се изправи срещу белгийката Кирстен Флипкенс, която на старта във френската столица изненадващо победи японката Айуми Морита.

Двубоят между двете ще се играе в четвъртък.