Надал прегази и Троицки (+видео)

08-01-2010 16:28 | Станко Димов

Световният номер 2 Рафаел Надал е първият финалист на турнира в Доха, Катар. В мач от полуфиналите, испанецът прегази Виктор Троицки (Сърбия) с 6-1, 6-3 за малко повече от час игра. Рафа бе тоталният лидер на корта, като дори за момент не остави съмнения за крайния успех. Новината от мача е, че Надал допусна пробив на свой сервис-гейм. Това се случи при резултат 6-1, 5-1, когато испанецът не съумя да затвори мача.

Любопитен факт е, че от началото на турнира Надал не е губил повече от 3 гейма в сет. Статистиката показва, че най-добре срещу Рафа се е справил Симоне Болели. Италианецът спечели "цели" 6 гейма при загубата си с 3-6, 3-6 още в първия кръг.

Малко по-късно днес е вторият полуфинал на турнира в Доха. Съперникът на Надал ще бъде определен от сблъсък между световния номер 1 Роджър Федерер (Швейцария) и Николай Давиденко.