Летящ старт за Флавия Пенета (+СНИМКИ)

28-10-2014 23:08 | Станко Димов

Флавия Пенета спечели дебютния си мач в Група „Сердика” на Garanti Koza WTA Турнира на шампионките. Италианката, която участва в София с „уайлд кард”, надви с 2:0 сета Ализе Корне. В отделните части 6:1, 6:2.

„Много благодаря на всички, които останаха до този късен час в залата, за да ме наблюдават. Това е последният ми турнир и съм готова да се представя на ниво. Продължавам да мисля за почивка, но преди нея искам да приключа успешно тук”, каза в интервюто на корта Пенета.

Ключов за изхода на първия сет, а и до голяма степен на мача, се оказа първият гейм, който продължи 11 минути. Победител в него излезе Пенета, която след това успя набързо да пречупи съпротивата на французойката.

В средата на първия сет Корне получи и травма в малкия пръст на ръката, който се наложи да бъде превързан.

През втората част срещата бе малко по-равностойна, но Корне не намери сили да се противопостави на опитната италианка.

Вторият мач в групата е в сряда и противопоставя Екатерина Макарова (Русия) – Гарбине Мугуруса (Испания).