Григор: Намерих ритъма си във втория сет



21-10-2015 08:30 | Любомир Тодоров

Първата ракета на България Григор Димитров не скри задоволството си от победата на старта на турнира в зала Стокхолм. Петият поставен се наложи над квалификанта Филип Краинович със 7:5, 6:3 в последния мач от програмата за деня.

"Беше трудно начало. В първия сет изоставах, но успях да го спечеля. Трябваше ми време да намеря ударите си. Не бях играл две седмици, само тренирах. Доволен съм, че намерих своя ритъм във втората част", заяви шампионът от 2013 г. Димитров в микс зоната след двубоя.

Следващият съперник на Димитров е №73 в ранглистата Николас Алмагро. Двамата са си разменили една победа, но не са се срещали на корта повече от две години.

Испанецът спечели на Откритото първенство на Австралия през 2012 година в петсетов двубой. Григор пък го победи в Синсинати през 2013-а със 7:6, 6:4.

Срещата от осминафиналите между Димитров и 30-годишния "щастлив губещ" Алмагро ще бъде в четвъртък.
Димитров в Стокхолм 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Monte-Carlo Rolex Masters
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Монте Карло, Монако
Настилка: Клей
Награден фонд: €6,832,435

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ