Сестри Стоеви на първи четвъртфинал в Супер сериите

23-10-2015 07:25 | Любомир Тодоров

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоева записаха една от най-значимите победи в кариерата си и за първи път се класираха на четвъртфинал в турнир от Супер сериите.

На състезанието в Париж с награден фонд 275 000 долара българките се наложиха над дуета от Китай Бао и Жон с 21:17, 19:21, 21:12 след 66 минути игра в зала "Пиер дьо Кубертен".

Европейските шампионки от Баку можеха да спечелят и в два гейма, но загуба на концентрация при 19:18 точки за тях им коства частта. В третата Габриела и Стефани бяха безапелационни и след 6:6 направиха серия от пет точки, с която отчаяха азиатките, които са бивши №2 в света.

За успеха Стоеви вземат 5040 точки за световната ранглиста, където са на рекордното за тях 14-о място, и вероятно следващия четвъртък ще запишат ново върхово класиране. В класацията за Олимпиадата златните сестри са №10.

На четвъртфиналите българките излизат тази вечер срещу Джън и Шин от Южна Корея. Азиатките, които са №51 в света, отстраниха световните вицешампионки Кристина Педерсен и Камила Рютер Юл от Дания.

Габриела и Стефани Стоеви записват най-добрия си сезон. Те спечелиха през 2015 година титлите в Орлеан, Мадрид, Европейските игри в Баку, Владивосток, София и Алмере.