Българските отбори четвърти на Балканиадата

23-10-2015 09:07 | Любомир Тодоров

Националните отбори на България по тенис на маса до 21 години останаха на четвъртите места на 41-ата Балканиада по тенис на маса, която се провежда в македонския град Щип.

Младежите започнаха с три победи. Те заеха първото място в група "В" след успехи над Турция с 3:2 и над Черна гора с 3:0. На четвъртфиналите отборът в състав Стефан Тодоров, Денис Бекир, Константин Вътов и Павел Цолов, се наложи с 3:1 над тима на Босна и Херцеговина.

На полуфиналите българите отстъпиха с 0:3 срещу Сърбия, а после загубиха и от Турция в малкия финал със същия резултат.

Девойките стигнаха също до полуфинал. В него те отстъпиха на Румъния с 0:3, а след това загубиха срещу Сърбия и мача за бронзовите медали. Българките бяха в състав: Красимира Йовкова, Мария Йовкова, Михаела Димова, Моника Цанева и Есин Саид.

От днес започва индивидуалната надпревара в Щип.