Джокович направи първата крачка в Мелбърн

19-01-2010 13:45 | Станко Димов

Световният номер 3 Новак Джокович се класира за втория кръг на Australian Open, след като победи с 3:0 сета испанеца Даниел Химено - Травер. Двубоят между двамата продължи два часа, а в отделните части Джокович се наложи с 7-5, 6-3, 6-2.

Първият сет на мача бе изключително равностоен. Ноле започна срещата разсеяно, търсейки на лека победа. Испанецът обаче нямаше никакво намерение да се предава и поведе в резултата с 3:1 гейма. Когато се оказа с пробив назад, Джокович започна постепенно да увеличава оборотите, изравни резултата, а в края на сета осъществи и втори решителен пробив.

На практика мачът приключи още тук, защото във втория и третия сет сърбинът бе безпощаден при сервирането си и не даде шанс на Химено - Травер.
В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу швейцареца Марко Чуидинели, който победи трудно с 3:1 сета Маринко Матошевич.

В друг интересен двубой бившият номер 1 Хуан Карлос Фереро напусна турнира, след като загуби с 2:3 сета от Иво Додиг. Испанецът поведе с 2:0, след което обаче бе размазан от далеч по-неизвестния си опонент. Друг бивш номер 1 - Карлос Моя, също напусна безславно Мелбърн. Опитният испанец не спечели дори и сет в мача си срещу Марченко (Украйна).