Националите до 16 г. отстъпиха на Русия

19-02-2016 17:54 | Любомир Тодоров

Националният отбор на България по тенис за юноши до 16 години загуби на четвъртфиналите на финалния кръг на Зимната купа във френския град Роншен.

Съставът с капитан Тодор Енев отстъпи на Русия с 1-2 победи в драматичен двубой.

Шестият в ранглистата на Тенис Европа Адриан Андреев даде преднина на българите. Той се наложи със 7:5, 6:2 над Егор Носкин.

След това в мача на първите ракети №3 в класацията Леонид Шейнгезихт загуби от Тимофей Скатов с 3:6, 2:6.

В мача на двойки щеше да бъде определн отборът полуфиналист. За съжаление Андреев и Шейнгезихт отстъпиха с 1:6, 6:7(4) на Носкин и Захаров.

"Имахме шансове в двубоя на двойки. Във втория сет момчетата поведоха с 5:2 гейма, но не успяха да изравнят частите", разказа Тодор Енев от Франция за Tennis24.bg.

Утре юношите ще играят мач срещу състава на Швейцария за разпределение на местата от пето до осмо.