Кербер си върна второто място в ранглистата

29-03-2016 09:22 | Tennis24.bg

Германката Ангелик Кербер имаше проблеми срещу Тимеа Бачински, но успя да я победи и да се класира за четвъртфиналите на турнира в Маями, който е от категория "Премиер задължителен". Голямата новина за шампионката от Australian Open е, че от понеделник се връща на второто място в световната ранглиста.

Левичарката от Бремен надделя над унгарката Тимеа Бабош с 5:2, 3:6, 6:4. В третата част Кербер губеше с 1:3, но успя да направи обрат и да спечели срещата.

Агниешка Радванска загуби от швейцарката Тимеа Бачински след 6:2, 4:6, 2:6 и така полякинята загуби втората позиция в класацията.

На четвъртфиналите германката от полски произход излиза срещу №22 в схемата Мадисън Кийс от Съединените щати.

Двукратната победителка в Маями Виктория Азаренка продължава да преследва дубъл, след като преди дни триумфира в Индиън Уелс на тихоокеанското крайбрежие. Тенисистката от Беларус надигра Гарбине Мугуруса от Испания със 7:6(6), 7:6(4). Във втората част Вика водеше с 5:2 гейма и имаше два мачбола след това, но Мугуруса успя да ги отрази. Стигна се до втори тайбрек, в който отново Азаренка беше по-хладнокръвната.

В следващия кръг тя очаква британката Йохана Конта, която победи с 6:2, 6:2 Моника Никулеску от Румъния.