Цонга продължава в Ню Йорк след чиста победа

Свързани новини
02-09-2016 21:21 | Любомир Тодоров

Деветият поставен Жо-Вилфред Цонга се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис в Ню Йорк.

Французинът се наложи над №23 в схемата Кевин Андерсън от Република Южна Африка с 6:3, 6:4, 7:6(4) след два часа и 50 минути игра на "Грандстанд".

Цонга, който стигна до четвъртфинал на US Open миналия септември, проби за 4:2 и после взе първия сет. Във втория 31-годишният тенисист от Льо Ман направи ранен брейк за 2:1 и това му беше достатъчно за успеха в него.

Заключителната част беше много равностойна. Андерсън стигна до първите си точки за пробив, но не успя в нито един от седемте си възможности. В десетия гейм той имаше два сетпойнта, но Цонга ги отрази с отлични начални удари. Стигна се до тайбрек. В него след перипетии Жо-Вилфред поведе с 6:4 и реализира още първия си мачбол.

Французинът завърши срещата с 29 печеливши удари (13 аса) при 18 непредизвикани грешки (8 двойни).

"Щастлив съм, отдавна не бях играл толкова добре. Всичко ми се получаваше добре", каза Цонга след срещата.

В спор за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу 26-ия поставен Джак Сок. Американецът развенча шампиона от 2014 г.  Марин Чилич, като го победи с 6:4, 6:3, 6:3.