FeVer с феноменален обрат от 0:2 до 3:2

19-01-2011 08:36 | Николай Драгиев

Фернандо Вердаско отново напомни за себе си. Испанецът постигна своя шести "пълен ремонт" или иначе казано обрат от 0:2 сета. Стори го, след като спаси три мачбола срещу Янко Типсаревич за крайното 2:6, 4:6, 6:4, 7:6(0), 6:0 за четири часа игра.

Началото на мача въобще не предвещаваше феноменалната драма. Типсаревич разгроми своя опонент в първите два сета, губейки само шест гейма.

В третия сет също Типсаревич не даваше признаци, че ще намали темпото. Един лош гейм му изигра лоша шега и Вердаско намали резултата на 1:2 сета.

Драмата предстоеше в четвъртия сет, който реши и мача. В неговия край Типсаревич на два пъти сервираше за крайна победа, а изтърва по доста фрапантен начин и трите си мачбола - с двойна грешка и елементарни пропуски.

Вердаско се възползва и завъртя два геврека на своя опонент. Първо в тайбрека със 7:0 точки, а след това и в петия сет, когато Типсаревич буквално се срина - 6:0. За целия мач Вердаско направи 23 аса и цели 96 уинъра.

В следващата фаза Вердаско, който е известен и като FeVer, ще играе с Кей Нишикори.