Елина Свитолина грабна пети трофей за сезона

13-08-2017 22:11 | Любомир Тодоров

Петата поставена Елина Свитолина спечели титлата от турнира в Торонто на твърди кортове.

На финала 22-годишната украинка се наложи над №6 Каролине Вожняцки от Дания с 6:4, 6:0 след час и 17 минути игра. Свитолина спечели последните осем гейма в двубоя, за да вземе пети трофея за сезона и девети в кариерата си.За Каро това беше шести загубен финал за годината.

Двете си размениха по два пробива в първите осем гейма на първия сет. В деветия Свитолина направи нов брейк за 5:4, след като Вожняцки направи двойна грешка. Веднага след това Елина затвори сета при втората си възможност. Частта продължи 46 минути.

Украинката стартира с пробив и втория сет. От този момент датчанката от полски произход не можа да се възстанови от този удар и отново да отвърне и Свитолина спечели двубоя.

Елина победи и в третия мач срещу Вожняцки. Тази година те се срещнаха на втори финал след този в Дубай през февруари.