Титлата остава на Балканите

10-02-2018 19:39 | Любомир Тодоров

Титлата от третото издание на АТР 250 турнира Sofia Open ще остане на Балканския полуостров. Това стана факт, след като до финала за първи път в кариерата си стигнаха Мирза Башич от Босна и Херцеговина и Мариус Копил от Румъния.

Тръгналият от квалификациите Башич, който е №129 в ранглистата, победи неочаквано водача в схемата Стан Вавринка със 7:6(6), 6:4 след час и 26 минути игра.

В първата част двамата имаха по една точка, но никой не успя. Логично се стигна до тайбрек. Смяната на половините на корта дойде при резултат 4:2 точки за Вавринка. Башич взе следващите четири разигравания и стигна до два сетбола. Стан ги спаси, но направи втора двойна грешка и даде трета възможност на 26-годишния тенисист от Сараево, който затвори частта с добър сервис.

Във втория сет Вавринка направи пробив за 3:2. Скоро след това изигра един слеб сервис гейм и босненецът направи рибрейк при 4:4. В десетия гейм Башич стигна до мачпойнт и го реализира с агресивна игра.

Босненецът направи два пробива и допусна един. Той реализира седем аса и не направи нито една двойна грешка.