Дел Потро отнесе Лопес, втора победа и за Кириос

05-07-2018 21:18 | Николай Драганов

Хуан Мартин дел Потро опроверга очакванията за оспорван двубой и дори потенциална изненада и се наложи с категоричното 6:4, 6:1, 6:2 над специалиста на тревни кортове Фелисиано Лопес в двубой от втори кръг на Уимбълдън.

Аржентинецът проби пет пъти подаването на своя съперник, като същевременно не се изправи срещу нито една точка за пробив при свой сервис. Рекордното 66-то поредно участие за испанския ветеран на турнир от Големия шлем приключи рано за Лопес, който през миналата година спечели титлата в Куинс.

В следващия кръг Дел Потро ще се изправи срещу Беноа Пер, който отстрани 26-тия поставен Денис Шапалов след 0:6, 6:2, 6:4, 7:6(3). С изключение на първия сет, французинът показа отлична игра и напомни защо преди седмица имаше два мачбола срещу Роджър Федерер в Хале.

До този момент Пер е спечелил единствения си мач срещу Дел Потро, но това се случи през далечната вече 2013-та година, при това на клей. В първи кръг Дел Потро записа победа над Петер Гойовчик, а Пер се наложи над щастливия губещ Джейсън Джунг от Тайван.

Чиста победа само за 1 час и 36 минути във втори кръг записа един от скритите фаворити за дълга успешна серия Ник Кириос. Австралиецът, който още на 19 години победи Рафаел Надал и достигна до четвъртфиналите, се наложи с 6:3, 6:4, 7:5 над опитния холандец Робин Хаасе.

В трети кръг Кириос ще има далеч по-тежко изпитание в лицето на Кей Нишикори, който надигра сънародника на Кириос - Бърнард Томич - след обрат: 2:6, 6:3, 7:6(7), 7:5. В първи кръг Кириос се наложи по-трудно над Денис Истомин с 3:1, а Нишикори победи също в четири сета американския квалификант Кристиан Харисън.

В драматичен петсетов двубой Карен Хачанов победи ветерана Маркос Багдатис, а също в пет сета Ернест Гулбис победи Дамир Джумхур.