Джорджи записа най-голямата победа в кариерата си

20-09-2018 15:11 | Станко Димов

Камила Джорджи постигна най-голямата победа в кариерата си, след като отстрани водачката в схемата и световна №2 Каролина Вожняцки на турнира на твърди кортове в Токио, където датчанката беше и действащ шампион.

Джорджи се наложи с 6:2, 4:6, 6:4 и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу друга бивша водачка в ранглистата Виктория Азаренка.

Италианката беше брилянтна в първия сет и напълно заслужено излезе напред в резултата след успех с 6:2.

През втората част Вожняцки демонстрира опит и класа и успя да вкара двубоя във финален сет, където дори поведе с 2:0 гейма след пробив, но до края Джорджи обърна се наложи с 6:4, реализирайки първия си мачбол.

За Джорджи това беше първа победа на твърди кортове над състезателка от Топ 10 от турнира в Катовице през 2015-а, когато тя се справи с №9 в света тогава Агниешка Радванска.