Джокович се разправи за час с италианския си кошмар

11-10-2018 11:35 | Николай Драганов

Новак Джокович взе реванш от Марко Чекинато за загубата от италианеца на "Ролан Гарос".

Сърбинът постигна категорична победа над Чекинато за 69 минути в осминафинален двубой на "Мастърс" турнира в Шанхай, като даде само 4 гейма на съперника си - 6:4, 6:0.

Ноле изигра перфектен двубой, наниза 7 срещу 3 аса и вкара 81% първи сервис, печелейки 85% от точките при него и 63% на втори сервис. Сърбинът спаси и двете възможности за пробив пред Чекинато в мача, като на свой ред го проби 7 пъти.

Победата класира Джокович на четвъртфиналите, където го очаква сблъсък с победителя от мача между Кевин Андерсън и Стефанос Циципас.

Ноле се нуждае от класиране на финал, за да измести Федерер от второто място в ранглистата, дори швейцарецът да защити трофея си в Шанхай.