Датската принцеса с четвърти финал за сезона

09-04-2011 22:13 | Станко Димов

Световната номер 1 Каролина Вожняцки се класира за финал на турнира в Чарлстън. Датчанката записа трудна, но заслужена победа с 6:4, 6:4 над Йелена Янкович.

Двубоят между двете продължи близо два часа, а успехът класира Вожняцки на четвърти финал от началото на сезона.

Изключително любопитен за наблюдаване бе първият сет. Вожняцки и Янкович изпитваха сериозни трудности в сервис-геймовете си, като двете осъществиха общо 7 пробива. В крайна сметка Вожняцки се ориентира по-добре в ситуацията и поведе в резултата.

Нищо общо нямаше мачът през втората част. Солидни и сравнително бързи сервис-геймове и за двете опонентки, което остави впечатление за сигурен тайбрек. Когато става въпрос за мач в WTA  обаче няма нищо сигурно. В десетия гейм, с първия си шанс за пробив в сета Вожняцки не сгреши и затвори мача.

В спор за трета титла от началото на годината Вожняцки ще се изправи срещу Елена Веснина, която се наложи в два сета над Пън Шуай (Китай).