Гофен изхвърли Зверев за полуфинал в Хале

22-06-2019 09:56 | Николай Драганов

Давид Гофен записа първа победа на представител на Топ 10 през сезона, след като се наложи с 3:6, 6:1, 7:6(3) над Александър Зверев в четвъртфинален сблъсък в Хале.

Белгиецът показа, че се завръща към познатата форма, след като от началото на сезона има само 14 победи и 14 загуби.

Световният №33 спаси 7 от 10 точки за пробив и донесе ново разочарование на трева за Зверев, който има 2 загуби и 2 победи на зелено.

И ако германецът има два финала в Хале в кариерата си, то за Гофен класирането на полуфинал означаваше най-доброто му представяне в германския ATP 500 турнир досега. През 2016-та той стигна до четвъртфинал.

Негов съперник за място на финала ще бъде намиращият се в отлична форма Матео Беретини. В своя четвъртфинал италианецът се наложи над Карен Хачанов с 6:2, 7:6(4), записвайки осма поредна победа.

Преди седмица той спечели титлата на турнира на трева в Щутгарт, като по пътя отново победи Хачанов. Преди този сезон той беше спечелил едва два мача на трева в кариерата си.

Полуфиналният сблъсък между Гофен и Беретини в Хале ще първи помежду им в тура.