Аксел Мишон спечели и в Пловдив

15-05-2011 17:22 | Станко Димов

Французинът Аксел Мишон спечели втория фючърс турнир Zagorka Tennis Cup в Пловдив с награден фонд 10 000 долара. На финала той надделя над австриеца Микаел Линцер със 7:5, 6:7, 6:4. Така поставеният под №2 в схемата французин спечели втори пореден финал на Zagorka Tennis Cup, след триумфа във Варна преди седмица.

Мачът протече изключително равностойно и в продължение на четири часа двамата състезатели показаха голям спортен дух и желание за победа. Преобладаваха дългите разигравания в геймовете с премерени отигравания и от двамата.

В награждаването на финалистите се включиха зам.кметът на Пловдив г-н Георги Титюков, както и представители на „Загорка" АД. Те връчиха купите на състезателите и им пожелаха нови професионални успехи в професионалния тенис.

Победителят, Аксел Мишон, заяви: „Радвам се, че спечелих втори турнир от веригата, след този във Варна. Днес се получи един наистина интересен двубой с много добра игра на моя противник, Микаел Линцер, за което го поздравявам. Благодаря на Загорка за перфектната организация на турнира".

Със спечелването на турнира в Пловдив Аксел Мишон прибавя още 18 точки към своята позиция в ATP ранглистата (№427) и получава $ 1300 от наградния фонд на турнира. Финалистът Линцер получава $ 900 и 10 ATP точки (№466 в световната ранглиста).

Веригата „фючърс" турнири за мъже Zagorka Tennis Cup 2011 продължава с последния турнир в София. Състезанието в ТК „Левски" вече започна с квалификации за основа схема.