Медведев с първа победа на Ролан Гарос, Синер отрази мачбол на старта

31-05-2021 17:59 | Tennis24.bg

Руснакът Даниил Медведев се класира за втория кръг на "Ролан Гарос". Поставеният под номер 2 надделя над Александър Бублик (Казахстан) с 6:3, 6:3, 7:5 след 1:54 час игра.Така той записа първата си победа в основната схема на "Ролан Гарос" при петото си участие.

Бублик стартира мача с пробив и дръпна с 2:0, но след това руснакът реализира обрат Медведев поведе с 4:0 по пътя си към успеха във втората част, а в третия сет беше най-оспорвано, като казахстанецът проби за 5:3, но със серия от четири поредни гейма руснакът все пак стигна до успеха. Бублик опита да бъде агресивен, но допусна цели 45 непредизвикани грешки срещу едва 16 на съперника, което повлия.

18-ият в схемата Яник Синер (Италия) спаси мачбол и елиминира представителя на домакините Пиер-Юг Ербер с 6:1, 4:6, 6:7(4), 7:5, 6:4 след три часа и половина игра. Синер, който при дебюта си на "Ролан Гарос" през миналия сезон достигна до четвъртфиналите, беше само на точка от ранно отпадане при 4:5 гейма в четвъртия сет, но успя да се измъкне на собствен сервис, след което реализира обрат.

В следващия кръг той ще срещне сънародника си Джанлука Магер, който се справи с преминалия през квалификациите Петер Гойовчик (Германия) с 6:2, 3:6, 6:4, 7:5.

В изцяло американски сблъсък номер 31 Джон Иснър пласира 22 аса и отстрани Сам Куери със 7:6(2), 6:3, 6:4. Иснър, който на три пъти е достигал до осминафиналите в Париж, ще играе във втория кръг срещу Филип Крайнович (Сърбия).