Григор Димитров пропусна два мачбола и отпадна на четвъртфиналите

24-02-2023 21:11 | Tennis24.bg

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите турнира на твърда настилка в зала в Марсилия, който е от категория АТП 250.

Поставеният под номер 4 отстъпи с 5:7, 6:3, 6:7(8) от №50 в световната ранглиста Александър Бублик от Казахстан. Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Българинът първи допусна пробив за 3:4, но веднага отговори с рибрейк. Димитров отново се пропука на собствен сервис за 5:6, а след това Бублик затвори първия сет в своя полза с гейм на 15.

Димитров проби за 3:1 във втората част и това беше достатъчно да изравни сетовете след 6:3.

Третата решителна част премина без пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Димитров първи взе точка при сервис на противника за 3:2, но Бублик успя веднага за изравни на 3:3. Григор отново проби сервиса на Бублик за 5:4, а след това направи ас за да стигне до два мачбола. За съжаление Димитров загуби следващите четири разигравания, а с това и мача.