Алекс Лазаров премина квалификациите в Дубай

26-02-2023 11:44 | Tennis24.bg

Александър Лазаров стана вторият българин, стигнал до основната схема на турнир от категория АТР500. Алекс премина успешно квалификациите в Дубай, побеждавайки 7:5, 7:5 италианеца Франческо Пасаро (№109 в света) в мач, в който не му се наложи нито веднъж да спасява точка за пробив!

Националът ни за Купа „Дейвис" демонстрира невероятен сервис, записвайки шест аса и спечелвайки 88% от точките, разиграни на него. За целия първи сет само два пъти (в третия гейм) се стигна до 40:40 на неговоподаване. Още при първия си шанс в мача Алекс проби в 12-ия гейм и затвори частта в свеоя полза.

Във втория сет Лазаров пропусна три възможности за пробив при 4:3 и мачбол при 5:4. Но реализира втория си и затвори мача за час и 35 минути игра.

С победата Лазаров си осигури 20 точки за световната ранглиста и $22 270 от наградния фонд. Негов съперник в първия кръг на основната схема ще бъде един измежду Новак Джокович (Сър), Алексей Попирин (Авл), Данил Медведев (Рус), Александър Бублик (Каз), Танаси Кокинакис (Авл) и Емил Руусувуори (Фин).