Бадоса - Боузкова е финалът при жените във Вашингтон

Свързани новини
04-08-2024 09:44

Арина Сабаленка (Беларус) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове WTA 500 във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 922 573 долара. Шампионката от Големия Шлем и водачка в схемата загуби от Мари Боузкова от Чехия с 4:6, 6:3, 3:6 за 2:12 часа.

Решителният трети сет предложи пет пробива, но Боузкова спечели последните четири поредни гейма, за да триумфира. За чехкинята това е първа победа срещу тенисистка от топ 10 за сезона и за втори път през сезона ще играе на финал.

Паула Бадоса също се класира за финала след успех над представителката на домакините Карълайн Долхайд с 6:3, 6:3 за 81 минути. Испнаката, която е бивша №2 в ранглистата, ще играе на първия си финал на турнир на Женската тенис асоциация от повече от две години насам, след като в последните месеци се бори да се възстанови след контузия в гърба.