Алкарас с победа №60 в Шлема, Еванс и Хачанов с най-дългия мач на US Open

28-08-2024 08:49 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас записа своята победа №60 и 15-та поредна на турнир от Големия шлем. 21-годишният испанецът загуби сет срещу австралийския квалификант Ли Ту, но в крайна сметка спечели мача - 6:2, 4:6, 6:3, 6:1 за 2 часа и 44 минути игрово време.

Сребърният олимпийски медалист започна силно мача и взе първия сет. Световният номер 186 обаче бе решил да се забавлява на голямата сцена на „Артър Аш” в първия си мач срещу опонент от топ 50 и показа хубави отигравания, за да вземе сет на именития си съперник. Алкарас обаче не позволи нищо повече.

„Очевидно той малко ме изненада“, призна Карлос Аларас в интервюто си на корта пред Ник Кирьос, който работи като анализатор на ESPN по време на Откритото първенство на САЩ.

„Той започна мача малко нервно, но след първия сет започна да играе отличен тенис. Ще следя резултатите му, защото съм сигурен, че скоро ще го виждаме доста често наоколо“, каза още Алкарас.

Във втори кръг шампионът от 2022 година в Ню Йорк ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп, който не отпусна нито сет на Денис Шаповалов.

В най-дългия мач в историята на US Open Даниел Еванс спечели срещу Карен Хачанов с 6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4Британецът, който в момента е извън топ 100, взе последните вест гейма в петия сет и от 0:4 затвори мача, продължил 5 часа и 35 минути. Така бе подобрен 23-годишния рекорд на „Флашинг Медоус“ от 1992 година, когато Стефан Едберг побеждава Майкъл Ченг за пет часа и 26 минути.

Италианецът Матиа Белучи записа първата си победа в Шлема след успех над Стан Вавринка 6:4, 7:6(5), 6:3, а Томи Пол спечели срещу Лоренцо Сонего с 6:4, 6:2, 5:7, 6:2.

В други мачове от първия кръг белгиецът Давид Гофен отстрани 22-ия в схемата Алехандро Табило от Чили със 7:6(7), 6:1, 7:5, седмият поставен поляк Хубер Хуркач се наложи над представителя на Кахастан Тимофей Скатов с 6:3, 7:6(4), 7:6(3), а 25-ият в схемата британец Джак Дрейпър продължи напред след 6:3, 6:0, 4:0 и отказване на китаеца Чжъчжън Чжан.

Десетият поставен Алекс де Минор от Австралия елиминира американеца Маркос Хирон с 6:3, 6:4, 5:7, 6:4.

Французинът Адриан Манарино преодоля Борна Чорич от Хърватия със 7:5, 6:2, 6:3, а 16-ият в схемата Себастиан Корда от САЩ се справи с Корентен Муте от Франция със 7:6(3), 6:1, 6:0, докато 31-ият поставен италианец Флавио Коболи преодоля австралиеца Джеймс Дъкуърт с 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.