Бердих: Дано съм готов за US Open
Световният №9 Томаш Бердих сподели, че се надява да бъде напълно възстановен за започващия след дни US Open.
Както е известно снощи чехът се отказа след първия сет на полуфиналния мач срещу Новак Джокович в Синсинати. Причината е травма в рамото, която тормозеше Бердих от началото на турнира.
„От самото начало чувствах, че трудно стигам до топката, особено при бекхенд и някои волета. В хода на мача обаче започна да ми става все по-трудно, особено при сервис, което е най-лошото”, коментира Бердих.
„В първите минути на двубоя с Ноле се чувствах добре. Тогава бях сигурен, че ако не ме заболи рамото ще имам шанс да го победя. Сега се надявам просто да се възстановя бързо и да бъда готов за US Open”, каза още Бердих.
Категория: Друг
Място на провеждане: Монпелие, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €680,842
Official Website | Livescore