Сам Стосър взе подобаващ реванш от Шарапова

25-10-2011 23:50 | Николай Драгиев

Саманта Стосър взе подобаващ реванш от Мария Шарапова след 9 поредни загуби. Шампионката от US Open победи Шарапова с 6:1, 7:5 за 93 минути игра на старта на финалния турнир на осемте най-добри в Истанбул.

Така Стосър е с отлични шансове да излезе от "бялата" група, където са още Виктория Азаренка и Ли На.

Доволна от мача е и световната номер 1 Каролина Вожняцки, която почти сигурно ще удържи лидерството си след поражението на Маша.

В битката с Шарапова Стосър стартира прекрасно и за кратко време поведе с 6:1. Рускинята бе далеч от най-добрата си форма, тъй като не е играла повече от месец и лекуваше травма в глезена.

Шарапова дръпна с 3:0 във втория сет, но Стосър изравни резултата до 3:3. Това сякаш пречупи рускинята и тя дори не стигна до тайбрек. Шарапова приключи мача с 30 непредизвикани грешки и доста слаб процент на вкаран първи сервис, което се оказа решително.

В сряда Стосър ще играе с Виктория Азаренка, а  Мария Шарапова с Ли На.