Ноле надви жегата в Дубай, Цонга пада сензационно

24-02-2010 18:33 | Николай Драгиев

Новак Джокович отново показа колебание в играта си, но въпреки това спечели и втория си мач на турнира в Дубай, където защитава титлата си от миналия сезон.

Той надви своя сънародник Виктор Троицки след 3-6 6-4 6-2.

Основният проблем за Ноле дойде от това да настрои играта си към топлото време в дневните мачове, за нощната сесия в ОАЕ.

"Виктор игра страхотно и бе по-добър от мен за сет и половина. В тези минути наистина ми беше много трудно. Той сервираше страхотно и ударите му бяха много бързи. Беше ми страшно трудно на тази жега, след мача ми от нощната сесия", обясни Новак.

Троицки отмъкна първия сет, след като проби своя добър приятел в първия и деветия гейм за успеха в първия сет. Втората част бе по-различна и Джокович изгуби едва една точка на свой първи сервис.

Това му позволи да направи пълен обрат и да поведе с 4:0 в третия сет, след което безпроблемно завърши мача.

Интересното е, че неговият следващ съперник ще бъде Иван Любичич, който сензационно изхвърли в два сета Жо-Вилфред Цонга.