Тейлър Таунсенд е новата надежда на американския женски тенис



02-02-2012 15:27 | Николай Драгиев

Феновете на женския тенис в САЩ отдавна се тревожат относно кой ще поеме щафетата след отказването на сестрите Уилямс. “Лъч надежда” проблясна за тях на тазгодишния Australian Open при девойките, спечелен от 15-годишната Тейлър Таунсенд. 


Тенис резултатите
й в Мелбърн изненадаха приятно всички, следящи развитието на женския тенис в САЩ. Таунсенд бе поставена по номер 14, но след категорични победи над номер три и четири в схемата при девойките си заслужи престижната купа.

 

Играта на Таунсенд е доста по-различна от това, което предлагат повечето подрастващи млади тенисистки. Тейлър разчита на излизания на мрежата и поемане на инициативата в точката, вместо да се бори главно от основната линия.

Тази игра вероятно бе в основата на успеха на сингъл на Таунсенд на Australian Open. Американката грабна и титлата при девойките, заедно със сънародничката си Габриеле Андрюс, за да направи триумфа си в Мелбърн пълен.

“Очакванията ми бяха да играя моята игра и да не се съобразявам със стила на другите момичета, които играят главно от основната линия. Исках да навлизам в корта и да бъда агресивна”, заяви Таунсенд след успеха в Мелбърн.

Тейлър Таунсенд играе с лява ръка, което е допълнително предимство на корта, тъй като мнозинството от тенисистките играят с дясна ръка. Треньорка на Таунсенд е бившата номер девет в света при жените Кати Риналди.

Повечето тенис прогнози на редица специалисти сочат Тейлър като една от бъдещите звезди на женския тенис. Оттук насетне за младата американка предстои много труд, за да постигне мечтите си в тениса.




Коментари
М. Скендеров (03-02-2012 13:53)
О,не!Само не още една Серина!!!
Като отиде при жените,ще я счупят!
В тениса,трябва и мисъл,а цветнокожите тенисисти,рядко имат успех,защото само със сила...
Както в баскетбола,белите са кът...Само Лари Бърд игаеше с ум и ги разцепваше в НБА!
Iancho Hristov (03-02-2012 11:18)
именно добре казнано, да не забравяме и Уден, макар,че таз е само на 15. Мин Грейс като спечели Ю С и тя едва ли не до 2 месеца беше в топ 10-smileyЖенският тенис е коренно различен от девическият. Последните 22 шлема при девойките имат 22 различни шампиона, последната, която има две титли от Шлем при девойките е Павлюченкова. Австралийците и те след Уимбълдън казаваха,че Барти е новата Хингис, че само на 15 спечелила и т.н., видяхме я ,че в основната схема на АО е заникъде. От девойките единствено Путинцева се развива добре при жените и е номер 205. Хромачьора и Гаврилова са около топ 300. От по-големите Слоун Стивънс вече е в топ 100,но дали ще се добере до топ 10 никой не знае,тъй като и за Уден се говореше,че ще е топ 10, а сега е извън топ 150
Георги Куситасев (03-02-2012 09:46)
Те така викат на всяка която спечели турнир вече в Сащ.Преди 2 години казваха на новата Серена на Грейс Мин.Следващата година на Мадисън Кейс, тази година на Слоун Стефанс и сега тази.Много нови Серини, много нещо :Д , но е безспорно че имат много таланти и то негурки са сичките!!! Успех smiley
Stamen Stamov (03-02-2012 09:30)
Серина номер 2!!! smiley
Stefan Petrov (02-02-2012 23:33)
много ми прилича на Уилямс на младини с тези "баници" smiley
gabi stoilov (02-02-2012 20:59)
Тая може да е наследничка на Уилямс като гледам физиката и
Александър Георгиев (02-02-2012 19:36)
Трябва да отслабне поне с 10-15 кг
Светослав Михайлов (02-02-2012 16:15)
Като гледам какви ръце има...
Тенис резултати и статистика
Турнир: Libema Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Хертогенбош, Холандия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €733,665

Official Website | Livescore
Турнир: Boss Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Щутгарт, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €778,445

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ