Фаворитите започнаха с победи в София (обновена)

06-12-2012 15:07 | Станко Димов

Започнаха двубоите от основната схема на 39-ото издание на тенис турнира за мъже „Д-р Тодор Тодоров”, който се провежда в столичната зала „София” и е с подкрепата на „Софарма”. Първите двама стартираха с успехи, които ги класираха за четвъртфиналите в петък.

Водачът и шампион от 2011 година Тихомир Грозданов се наложи над Марсел Радев с 6:4, 6:3. Грозданов започна мача с пробив, но съперникът му от ТК „Черно море Елит” го върна веднага за 1:1. Тенисистът от ТК „Левски” постигна нов пробив в края на сета, за да го спечели. Втората част се разви под диктовката на варненеца.

Следващият опонент на Тихомир Грозданов е неговият съотборник Пламен Милушев. Шампионът на България до 18 години надигра държавния първенец при 16-годишните Габриел Донев с 6:3, 5:7, 6:4 в драматичен мач.

Милушев взе първата част, но Донев успя да изравни сетовете. При 5:4 в нея състезателят на АТП (Сливен) имаше два сетбола, но съперникът му ги отрази. При 6:5 Донев поведе с 40:0, проби и взе частта. В заключителния сет по-опитният Милушев успя да се наложи, въпреки че преди началото му му бе оказана медицинска помощ заради разтежение.

Вторият поставен Валентин Димов също е вече на четвъртфинал. Държавният първенец с отбора на НСА победи Румен Господинов с 6:4, 6:2. Димов постигна един пробив в първия сет, което бе достатъчно, за да го спечели. Той стартира с пробив втората част и до края нямаше проблеми.