Всички резултати от първия ден на "Ролан Гарос" 2013

26-05-2013 21:08 | Николай Драганов

Поставеният под №4 в основната схема на тазгодишния "Ролан Гарос" Давид Ферер записа победа с 3:0 (6:4, 6:3, 6:4) сета над Маринко Матошевич. Австралиецът с балкански корени имаше своите шансове във всеки един от сетовете, но така и не успя да се възползва от тях.

В първата част Ферер първи проби за 3:1, но в седмия гейм Матошевич върна пробива, а малко след това изравни. При 5:4 в полза на испанеца обаче, Матошевич отново се пречупи и подари първата част в последния възможен момент с втори допуснат пробив в мача.

На старта на втория сет Матошевич полетя по корта, проби още в първия гейм, бързо затвърди, а в третия не даде дори точка на сервиращия Ферер. Точно в този момент обаче последва уникален срив в играта на австралиеца, който позволи на Ферер да спечели цели шест поредни гейма за крайното 6:3 и 2:0 сета.

Серията се покачи на осем поредни гейма за 2:0 в полза на Ферер в третия сет, преди Матошевич да намали за 1:2, а след това и да пробие, изравнявайки резултата в геймовете. В средата на решителната част двамата си размениха общо три пробива, но два от тях бяха в полза на испанеца, който при 4:5 сервираше за мача и след гейм на 15 стигна до успеха и се класира за втори кръг.

Негов съперник там ще бъде сънародникът му Алберт Монтанес или квалификанта от САЩ Стив Джонсън.

Днешният ден бе отличен и за домакините, които видяха победи на всичките си трима представители при мъжете. След като по-рано днес Жил Симон успя да осъществи обрат от 0:2 срещу Лейтън Хюит, след него публиката беше зарадвана и от Жереми Шарди и Микаел Лодра.

Шарди се наложи с 3:0 сета (6:4, 6:2, 7:5) над Бенямин Бекер от Германия, а ветеранът Лодра имаше малко повече проблеми срещу Стив Дарси от Белгия - 6:4, 6:4, 1:6, 6:4.

Роберто Баутиста Агут (Испания) - Жил Мюлер (Люксембург) - 6:3, 6:4, 6:2

Андреас Сепи (Италия) - Леонардо Майер (Аржентина) - 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:7(2), 6:4

Сам Куери (САЩ) - Лукаш Лацко (Словакия) - 6:3, 6:4, 6:4

Роджър Федерер (Швейцария) - Пабло Карено Буста (Испания) - 6:2, 6:2, 6:3

Ян Хайек (Чехия) - Денис Кудла (САЩ) - 6:2, 5:7, 6:0, 6:4

Сомдев Деварман (Индия) - Даниел Мунюз де ла Нава (Испания) - 6:3, 6:3, 7:5

Жереми Шарди (Франция) - Бенямин Бекер (Германия) - 6:4, 6:2, 7:5

Давид Ферер (Испания) - Маринко Матошевич (Австралия) - 6:4, 6:3, 6:4

Микаел Лодра (Франция) - Стив Дарси (Белгия) - 6:4, 4:6, 6:1, 6:4

Виктор Троицки (Сърбия) - Джеймс Блейк (САЩ) - 6:4, 6:2, 6:2