Пиронкова – Цибулкова 3:6, 6:7 (гейм по гейм)

28-10-2014 12:48 | Станко Димов

Вижте развитието на срещата Цветана Пиронкова - Доминика Цибулкова 3:6, 6:7(6), първи мач от Група "Сердика".

КОМЕНТАР НА МАЧА:

(сервис за Пиронкова)

0:1 - За жалост двубоят започна с пробив на 0 на сметката на Цибулкова. При 0:40 Цвети допусна и първата си двойна грешка в мача.

0:2 - Цвети Пиронкова имаше шанс да върне пробива светкавично. Българката поведе с 40:30, но последва изключителен уинър от страна на Цибулкова. След втората си двойна грешка словачката даде на Цвети нов шанс за ри-брейк. Пловдивчанката реши да играе бекхенд по правата, но прати топката в аут. В крайна сметка след още две страхотни разигравания Цибулкова затвърди преднината си.

1:2 - Пиронкова печели подаването си след гейм на 30 и намалява преднината на 12-ата в световната ранглиста. Първа пауза в срещата, след която на сервис застава Цибулкова.

2:2 - Пиронкова връща пробива. След четвъртата двойна грешка на Цибулкова Цвети стигна до преднина 40:15. Последва нова грешка на словачката и резултатът е изравнен.

3:2 - Отличен гейм за Пиронкова, трети пореден в нейната сметка и за първи път от началото на двубоя Цвети повежда в резултата.

3:3 - Невероятен гейм. Цибулкова започна отлично и поведе с 40:15. Словачката обаче допусна двойна грешка, което смути игровия й ритъм и се стигна първо до изравняване на резултата, а след това и до точка за пробив пред Цвети. Цибулкова спаси брейк-пойнта, но секунди по-късно Цвети стигна до нови два шанса. В ключовите моменти обаче Цибулкова намираше най-добрия си тенис и в крайна сметка не допусна Пиронкова да се откъсне напред в резултата.

3:4 - След няколко отлични форхенда Цибулкова поведе с 40:0. Пиронкова спаси първия брейк-бол с ас, а при втория, след невероятно разигрване, Цибулкова изпрати топката в аут. При третия опит обаче словачката бе безупречна - прибив.

3:5 - Цибулкова поведе с 40:0 и имаше 3 последователни геймбола. Цвети обаче отговори с два отлични ретура и стигна до 40:30. В следващата точка обаче Цвети сгреши и геймът отиде на сметката на словачката.

3:6 - Гейм и първи сет за Доминика Цибулкова. Словачката осъществи нов пробив и си подпечата първия сет след 46 минути битка.

(сервис за Цибулкова)

0:1 - И вторият сет започна с пробив на 0, този път за щастие на сметката на Пиронкова.

1:1 Пробивът е върнат светкавично, при това след двойна грешка при 30:40.

1:2 - Изключителен гейм, който завърши с рядко срещата грешка от воле на Цибулкова. Трети пореден пробив през втората част и Цвети отново излиза напред в резултата.

1:3 Отлично! Цвети спечели по изразителен начин подаването си и става първата от началото на сета, която не допуска пробив. Два аса за Цвети само в рамките на последния гейм.

1:4 - Пиронкова пробива отново и повежда с 4:1. Много грешки в играта на Цибулкова в последните минутки, което е страхотна новина за нас.

2:4 - Още един пробив. Пиронкова успя да стигне до равенство, след като изоставаше с 0:40. Последваха обаче нови две точки на сметката на Цибулкова, която осъществява поредния пробив в сета.

3:4 - Гейм на 15 на сметката на Цибулкова. Авансът на Цвети остава един пробив.

3:5 - Бърз гейм за Пиронкова, с което тя принуждава Цибулкова да сервира за оставане във втората част.

4:5 - Гейм на 0 за Доминика Цибулкова. Пауза от 60 секунди, след която Цвети Пиронкова ще сервира за втората част.

5:5 - Сервирайки за изравняване на сетовете, Цветана Пиронкова допусна пробив на 0. Резултатът във втория сет е изравнен 5:5.

6:5 - Изключителна игра на Цибулкова. 12-ата в света покрива огромен периметър на корта и след третия си поредне гейм вече повежда в резултата във втората част. Цибулкова е на гейм от победата.

6:6 - Бърз гейм за Пиронкова. Тайбрек ще реши изхода на втория сет.

7:6 - ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ЦИБУЛКОВА. Цвети спаси 5 мачбола (изоставаше с 1:6), но в крайна сметка отстъпи с 6:8 точки.