Южни излъга Гаске в петсетова драма

19-01-2010 17:15 | Станко Димов

Номер 20 в света Михаил Южни и французинът Ришар Гаске изиграха най-зрелищния мач от днешния втори ден на Australian Open. Победител след близо 5 часова драма излезе Южни, който осъществи пълен обрат. В отделните части резултатът бе 6-7(9) 4-6 7-6(2) 7-6(4) 6-4.

Двамата изиграха отличен начален сет, който се реши чрез тайбрек. В него Южни започна по-добре и си осигури 3 сетбола. И вмето да поведе в резултата, руснакът допусна загуба с 9-11 точки.

Окрилен от успеха, Гаске спечели и втория сет, този път след 6-4, като направи сериозна крачка към втория кръг в турнира. Равностойната игра между двамата продължи и в следващите два сета, които се решиха отново чрез тайбрек. И в двата случая се наложи Южни, вкарвайки по този начин мача в пети сет. В крайна сметка руснакът събра сили и след 6-4 гейма реши мача в своя полза.

Двубоят продължи 4 часа и 53 минути, а разликата в спечелените точки е само 7 в полза на руснака - 187 за Южни срещу 180 за Гаске.