Супер четвъртфинали в Ротердам

10-02-2011 17:58 | Николай Драгиев

Повече от интересни четвъртфинали се оформиха на Мастърс 500 в Ротердам.

Първи в днешната програма на турнира, мястото си в следващата фаза, осигури Томаш Бердих, който срещна доста трудности, но надви с 6:4, 4:6, 7:5 опитния Дмитрий Турсунов. Дотук през сезона Бердих има 9 победи и само 2 загуби. Те дойдоха срещу шампионите на съответните турнири - Станислас Вавринка в Ченай и Новак Джокович на Australian Open.

Цонга и Бердих са играли едва веднъж и то през далечната 2004 г, така че това не може да се взима под внимание.

Отлична форма отново демонстрира Маркос Багдатис. Кипърският състезател се наложи със 7:6, 6:3 над Фелисиано Лопес. Багата спечели 92% от точките на първи сервис, не допусна пробив и закова 10 аса. Той измъкна първия сет в тайбрек, след като Лопес направи няколко детински грешки.

След това във втория сет един пробив бе достатъчен, за да направи разликата. Иначе Багдатис показа и добри футболни умения, с които радваше позадрямалата публика в зала "Ахой".

Иван Любичич ще е съперник на Багдатис в следващата фаза. Хърватинът, който е бил два пъти финалист в Ротердам, победи с 6:0, 6:4 за 63 минути французина Беноа Пер. Макар да не са играли от близо четири години, Багдатис води с 4:1 победи спрямо Любичич в срещите между тях.

Безспорно най-интересната оформила се двойка е тази между Виктор Троицки и Марин Чилич.  Още вчера Чилич с лекота победи с 6:2, 6:4 Юрген Мелцер, а Троицки се справи с Ярко Ниеминен със 7:6, 7:5. Двамата са играли шест пъти досега и Чилич води с 5:1 победи.

Последната двойка също предизвиква огромен интерес. Двукратният финалист и шампион през 2007 в Ротердам Михаил Южни си проправи лесно път към четвъртфиналната фаза след успех с 6:4, 6:4 над местния любимец Тиемо Де Бакер.

Така руснакът ще се изправи в спор за полуфинал с Робин Сьодерлинг. Шведът имаше сериозни затруднения срещу Филип Колшрайбер, но го победи с 6:3, 5:7, 7:6 за над два часа игра. Световният номер 4 и шампион от миналата година в зала "Ахой" спаси мачбол в решителния тайбрек, преди триумфално да вдигне ръце.

Така Южни и Сьодерлинг ще спорят в повторение на миналогодишния финал, когато Сьодерлинг взе превес и стана шампион.