Джокович спечели балканското дерби за №41 поред (видео)

25-05-2011 19:13 | Николай Драгиев

Световният номер 2 Новак Джокович постигна своята 41-а поредна победа, която му донесе класиране за трети кръг на "Ролан Гарос" 2011. Сърбинът надви с 6:4, 6:2, 3:2 и отказване на съперника му Виктор Ханеску (Румъния).

По този начин Джокович се изравни с Роджър Федерер на четвърто място във вечната класация за най-дълга серия победи. На първо място е Гийермо Вияс, който има 46.

Следващият съперник на Джокович ще бъде Хуан Мартин дел Потро. Ноле никога не е губил от аржентинеца в техните три мача до момента. "Хуан е много опасен съперник. Това ще бъде голямо предизвикателство за мен. Той съвсем скоро ще се върне в топ 5," коментира победителят.

Джокович започна добре двубоя с Ханеску и след един пробив успя за под 40 минути да приключи първата част, която се оказа и най-оспорвана.

След почивката Ноле разгроми Ханеску с 6:1, за да поведе с 2:0 сета.

Румънецът изглежда получи травма в бедрото и успя да изиграе само пет гейма от четвъртия сет, преди да се откаже.

Така Джокович е само на четири победи от това да оглави световната ранглиста. На него му е нужен финал в Париж, без значение дали ще го спечели или какво ще бъде представянето на Рафаел Надал.