Медведев продължава напред след нов чист успех

26-05-2022 17:08 | Tennis24.bg

Даниил Медведев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като победи сърбина Ласло Джере с 6:3, 6:4, 6:3 за 2:37 часа.

Руснакът, който достигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос" миналата година след четири последователни отпадания в първия кръг, понякога изпитваше затруднения, но гъвкавостта му компенсираше липсата на добро движение по клея.

Медведев допусна пробив още в първия гейм на двубоя, но отличната защита му помогна да вземе два пъти сервиса на съперника си на корт "Филип Шатрие".

Следващата му среща ще бъде с 28-ия поставен Миомир Кецманович от Сърбия, който елиминира Александър Бублич (Казахстан) с 4:6, 7:5, 6:2, 6:1.

Медведев, който спечели Откритото първенство на САЩ миналата година и загуби финала на Откритото първенство на Австралия този сезон, пристигна на "Ролан гарос" само с един мач на клей, след като претърпя операция от херния през април.
Руснакът направи решаващ пробив за 5:4 във втория сет, а в третата част поведе с 4:2 и с нов пробив затвори мача.

Коментирайки мача, Медведев каза, че е имал късмет да се измъкне с победа в три сета.
"Днес Ласло игра може би по-добър тенис на червено, но аз успях да взема важните точки. Беше много трудно. Опитах се да го накарам да играе малко повече. Може би имаше крампи или контузия и вземаше топката рано, а така или правеше грешка, или печелеше", добави руснакът.